Levné letenky do Moskvy mají ve své nabídce rakouské národní aerolinky Austrian Airlines. V případě odletu z Prahy lze zpáteční letenky včetně všech poplatků pořídit již za 4 909 Kč. Letět za tuto cenu můžete například 30. října tam a 6. listopadu zpět. Jen pamatujte na fakt, že akce je časově omezená a po jejím vypršení může dojít k nárůstu ceny letenky. Letenku do Moskvy si v případě zájmu můžete rezervovat na tomto odkazu.
Moskva
Prosíme o chvilku strpení, zpracování nejlevnějších letenek Praha - Moskva trvá pár sekund. Děkujeme.
Praktické tipy jak trávit čas v Moskvě a co v ni nepřehlédnout, zkrátka nenáročný průvodce Moskvou. Stručně jasně, výstižně, nechceme vás zatěžovat zbytečnostmi. Zároveň nabídneme ubytování i levné letenky do Moskvy. Již brzy
Moskva, místa, která stojí za to vidět
Arbat
Už v minulosti to byla velmi dobrá adresa, bydleli zde šlechtici, kupci i carští důstojníci. V domě č. p. 53 dokonce určitou dobu žil básník Alexandr S. Puškin. V osmdesátých letech se z ní stala první pěší zóna v Sovětském svazu, kterou si brzy oblíbili pouliční muzikanti a umělci. I po pádu režimu si ulice plná obchůdků, kaváren a restaurací udržela svou příjemnou atmosféru.
Rudé náměstí
Kdysi tu byli korunováni carové, později zde duněly při vojenských přehlídkách boty sovětských vojáků a projížděla auta naložená raketami s jadernými hlavicemi. Manifestace na oslavu vítězství ve druhé světové válce se tu konají stále, ale teď je doplňují i koncerty velkých zahraničních hvězd. Vystupovala tu už Shakira či Red Hot Chilly Peppers. Rudé náměstí je součástí světového dědictví UNESCO.
Chrám Krista Spasitele
Měří 103 metrů a je nejvyšším ortodoxním kostelem na světě. Car Mikuláš I. ho nechal postavit na oslavu vítězství nad Napoleonem. Jenže budova se znelíbila komunistům a ti ji v roce 1931 zbořili, aby udělala místo honosnému Paláci sovětů. Ten však nakonec nevznikl, protože na něj nebyly peníze. Až v devadesátých letech dostala pravoslavná církev povolení katedrálu obnovit.
Bolšoj Těatr
Pokud máte rádi operu a balet, nezapomeňte navštívit nejslavnější ruskou scénu Bolšoj těatr, kterou by měli tento rok po rekonstrukci znovu otevřít. Založila ji už v roce 1776 Kateřina Veliká a odehrála se tu například premiéra Čajkovského Labutího jezera.
Chrám Vasila Blaženého
Ať přijdete na movskevské Rudé náměstí z kterékoliv světové strany, první, čeho si všimnete, jsou pohádkové pestrobarevné kopule pravoslavného chrámu. Ten byl postaven na oslavu vítězství Ivana Hrozného nad kazaňským chánem už v 16. století. Car poté nechal údajně stavitele oslepit, aby nikdy nemohl postavit nic podobného. Neobvyklé barvy dostaly kopule chrámu až v 17. století.
Moskevské metro, téměř galerie
Masivní lustry, mramorové obklady. To charakterizuje zastávky moskevského metra ze třicátých až padesátých let. Často se podobají uměleckým galeriím včetně stanice Komsomolskaja, jež své jméno získala po komsomolcích, kteří při její stavbě pomáhali. Moskevské metro je dnes odborníky považováno za jednu z nejlepších ukázek architektury socialistického realismu.
Kreml
V minulosti mělo jméno Kreml nádech něčeho tajemného, nejdříve totiž z budovy obehnané vysokou zdí vládli carové a později je vystřídali komunističtí vůdci. V současnosti už se v areálu, kde sídlí prezident ruské federace, můžete bez obav procházet, i když stále ještě není celý přístupný. Nachází se tu komplex chrámů i známá Spaská věž s hodinami, kterou na vrcholku zdobí rudá hvězda.